fbpx

Екскурсії та програми

Музей «Львів Стародавній» – це перший мультимедійний музей у Львові, що розповідає історію міста від заснування до 1772 року.
Унікальність музею у застосуванні інноваційних технологій у викладі історії – історичні епохи представлені через найвидатніших постатей, що народжувались, творили або мали певний застосунок до міста. Усі історичні персонажі виготовлені за допомоги технології «кібершкіри», завдяки чому відчувається максимальний ефект присутності. Персонажі вбрані в одяг, реконструйований професійними майстрами за давніми гравюрами та писемними джерелами. Історичність образів передана до найменших деталей – кольчуги та поясів, зброї та взуття.

Усі персонажі розміщені в мізансценах, створених в технології 3-D графіки, яку доповнюють звуки та запахи відповідних епох, присутні також проекції. Усі експозиції розташовані у хронологічному порядку, що дозволяє простежити тяглість історичних процесів.

Шкільні програми музею «Львів Стародавній» – це заходи, різні за тематикою та форматом. Вони створюються відповідно до запитів аудиторії та новацій у музейній справі.

Музей пропонує широкий спектр екскурсій та відкритих уроків: оглядові, тематичні, розраховані на великі та малі групи дітей. Музей відкритий до пропозицій та готовий до розробки екскурсій та освітніх програм з відповідним фокусом.

Екскурсії

Екскурсії розроблені з урахуванням шкільної освітньої програми і вдало інтегруються до навчального процесу як інтерактивна складова. Музей сприятиме засвоєнню інтегрованих змістових ліній програми історії, зокрема змістової лінії «Громадянська відповідальність», «Культурна самосвідомість», «Цінності й моральність».  Через різні історичні приклади школярі зрозуміють цінність демократичного устрою країни, важливість громадянської ініціативи, навчяться аналізувати різні джерела інформації та формувати власну думку з приводу тих чи інших історичних явищ.

Екскурсії Музеєм «Львів Стародавній» сприятимуть розвитку історичної компетентності учнів, зокрема хронологічної та просторової компетентності, адже історія України в контексті історії Галичини викладена у хронологічному порядку, школярі матимуть змогу встановити взаємозалежності між історичними подіями, простежити тяглість та логічну послідовність подій, прослідкувати інтелектуальну спадковість верхівки української держави.

Пропонуємо програми для шкільних груп різного віку:

Для шкільних груп 5 класу передбачено оглядову екскурсію музеєм у формі гри, де школярі дізнаються про джерела до вивчення історії на прикладі унікальних артефактів – прикрас Х-ХІІІ століть, предметів побуту XIV-XVII століть, предметів цехового виробництва, реплік зброї XII-XIII та XIV-XV століть. Діти зможуть візуалізувати для себе відомих історичних постатей і пізнати історію України загалом та Львова зокрема.

Тривалість екскурсії – 45 хвилин.

Вартість екскурсії – 125 грн. вхідний квиток + 40 грн. екскурсія, можлива знижка 20% на вхідний квиток для групи від 20 дітей.

Безкоштовно разом з групою може зайти 1 супроводжуючий на групу 10 дітей (відповідно з групою 20 дітей можуть пройти безкоштовно 2 супроводжуючих)

Додатково: три фотозони, де школярі зможуть зробити світлини, а також квести по музейній експозиції.

Для шкільних груп 7 класу передбачено знайомство з історією Галицько-Волинської держави, генеалогією князів Рюриковичів, межами тогочасного Руського королівства та сусідніх держав. Інструментами у навчанні стануть інтерактивні мапи, реалістичні реконструкції зовнішнього вигляду історичних постатей, численні артефакти X-XVII століть, репродукції зброї XII-XIII та XIV-XV століть, інформаційні монітори та тачскріни. Школярі зможуть наочно побачити, яку роль у житті давньоукраїнського суспільства відігравали різні соціальні верстви та етнічні групи, зрозуміють поняття «магдебурзьке право», «війт», «шляхта», «султан», «унія». Експозиції, присвячені історії Галичини періоду Руського королівства дозволять зрозуміти внесок русько-українського суспільства IX-XV ст. в загальноєвропейську культурну спадщину. Екскурсія сприятиме швидшому закріпленню шкільного матеріалу, а інформація, отримана на екскурсії, краще запам’ятається через візуальні образи, запахи та звуки. По закінченню екскурсії Музеєм школярам буде запропоновано укласти історичний портрет руського-українського діяча XIV-XV ст.

Тривалість екскурсії – 45 хвилин.

Вартість екскурсії – 125 грн. вхідний квиток + 40 грн. екскурсія, можлива знижка 20% на вхідний квиток для групи від 20 дітей.

Безкоштовно разом з групою може зайти 1 супроводжуючий на групу 10 дітей (відповідно з групою 20 дітей можуть пройти безкоштовно 2 супроводжуючих)

Додатково: три фотозони, де школярі зможуть зробити світлини, а також квести по музейній експозиції.

Для шкільних груп 8 класу пропонується екскурсія, у фокусі якої є історія українських земель у складі Речі Посполитої (XVI-XVII ст.). Разом з музейним фахівцем школярі зможуть ознайомитись з такими історичними постатями, як Йов Борецький та Петро Конашевич Сагайдачний, дізнатись історію заснування Київської братської школи (у майбутньому Києво-Могилянської академії) та Львівської братської школи. Дізнатись, які королі Речі Посполитої мали найбільший стосунок до Львова та чому Руське воєводство вважалось «третьою силою Речі Посполитої». Школярам буде представлено історію українського козацтва через найвідоміших постатей – Петра Конашевича Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Максима Кривоноса, Івана Підкову.  Наочно представлено поняття «козак», «Запорізька Січ», «кошовий отаман», «реєстрове козацтво». Школярі ознайомляться з і архітектурними та мистецькими творами, що створювались у Львові XVI-XVIII століть, а також їхніми авторами. Дізнаються про найвідоміших релігійних діячів Львова тієї епохи.

Тривалість екскурсії – 45 хвилин.

Вартість екскурсії – 125 грн. вхідний квиток + 40 грн. екскурсія, можлива знижка 20% на вхідний квиток для групи від 20 дітей.

Безкоштовно разом з групою може зайти 1 супроводжуючий на групу 10 дітей (відповідно з групою 30 дітей можуть пройти безкоштовно 2 супроводжуючих)

Додатково: три фотозони, де школярі зможуть зробити світлини, а також квести по музейній експозиції.

Пригодницькі квести

Квест із щуриком Музейком: молодший шкільний вік – 40 грн/дит

У захопливій ігровій формі діти разом з щуриком Музейком дізнаватимуться історію міста і проходитимуть шлях від часу його

заснування до 1772 року.

Тривалість: 1 год.

Кількість дітей у групі: до 10

Подарунок кожному учаснику

Квест-вікторина «Львів Стародавній»: середній і старший шкільний вік.- 40 грн/дит

 Запитання вікторини допоможуть учням краще ознайомитися з експозиціями музею, заглиблять у історію міста та змусять до пошуків інформації на інформаційних стендах.

Тривалість: 1 год

Кількість дітей: до 20 осіб

Подарунок кожному учаснику

Творчі майстер-класи

Декорування зброї (сокирки)

Під час майстер-класу діти дізнаються про Львів, як центр виробництва зброї, ознайомляться з експозицією музею і зможуть самостійно задекорувати бойову сокирку.

Вік – від 4 років

Тривалість– 30-40 хв.

Кількість дітей – до 20 ос.

Вартість – 100 грн

Малювання кавою

Аромат кави, завжди надихає на творчість. Процес малювання кавою – захоплює ще більше. Діти та дорослі заглиблюються у гру відтінків коричневого і творять неповторні візерунки і силуети середньовічного Львова.

Тривалість: 1 год

Вік: від 8 років.

Кількість дітей у групі: до 10 ос.

Вартість: 80 грн

Виготовлення ляльки-мотанки

Запрошуємо Вас доторкнутись до споконвічних українських традицій та зробити собі на згадку ляльку-мотанку. Ви зануритеся у процес творення справжнього українського оберегу і поринете у магічний світ українських обрядів та вірувань.

Тривалість – 1 год

Вік: від 5 років

Кількість дітей у групі: до 10 ос.

Вартість – 100 грн.

Плетіння кольчуг

Відчуй себе справжнім середньовічним лицарем і створи обладунки, які не зруйнує жодна шабля.

Оволодій мистецтвом, яке під силу тільки справжнім чоловікам.

Тривалість: до 1,5 год

Вік: від 10 років

Кількість дітей у групі: до 10

Вартість: від 200 грн (коригується в залежності від кількості людей у групі)

Гончарство

Майстер-клас з гончарства – це кращий спосіб відволіктися від проблем, буденності, рутини та щоденної гонитви за результатами. Гончарство – це не про швидкість та результативність. Гончарство – це про відпочинок душі через руки! Гончарство – це спосіб познайомитись з традиційним ремеслом своїх предків, поринути в романтичну пригоду та створити щось дійсно цінне власними руками.

Тривалість: 40 хв – 1,5 год.

Вік: від 5 років

Кількість дітей: до 20 осіб

Вартість: 200 грн

Ліпка з глини

Після захоплюючого розвиваючого заняття, окрім спогадів та нових навиків  ви отримаєте  ще й власноруч зроблені фігурки з глини. Ліплення з глини розвиває дрібну моторику у дітей та дорослих, стимулює сплеск різноманітних творчих фантазій і занурю у світ давніх мистецтв.

Тривалість: до 1 год.

Вік: від 3 років

Кількість дітей у групах: до 20 ос.

Вартість – 150 грн.

Каліграфічне письмо

Як у будь-якого мистецтва, в каліграфії є різні стилі, техніки та інструменти. На майстер-класі ви відкриєте для себе ці відмінності та власноруч спробуєте писати класичними й сучасними інструментами.

Тривалість: до 1 год.

Вік: від 7 років

Кількість дітей: до 20 осіб.

Вартість: 150 грн

Середньовічні танці

Магія танцю закохує і заворожує. В епоху Середньовіччя з’являється ряд найпростіших танцювальних форм, які, розвиваючись і видозмінюючись, дають початок багатьом сучасним танцям. Запрошуємо насолодитися ритмами і відчути мелодійну пишність та естетичну довершеність королівського балу.

Тривалість: 40 хв

Вік: від 7 років

Кількість дітей у групі: до 16

Вартість: залежить від  кількості учасників у групі.

Настільні середньовічні ігри

Чи знаєте ви, як розважалися люди, коли не було ні інтернету, ні гаджетів? Зануртеся у цікавий світ середньовічних настільних ігор, пізнайте цікаві легенди і доведіть, що удача на вашому боці.

Тривалість: 40 хв

Вік: від 5 років

Кількість дітей: до 10 осіб.

Вартість: залежить від  кількості учасників у групі.