fbpx

У Львові презентують репліку меча гетьмана Петра Сагайдачного

20 листопада у Музеї «Львів Стародавній» відбудеться презентація меча гетьмана Петра Сагайдачного. Це друга в Україні репліка, виготовлена з дозволу зброярні Королівського замку у Вавелі (Państwowe Zbiory Sztuki na Wawelu), де і знаходиться оригінал меча. Вона оздоблена дорогоцінними металами і виготовлена зі збереженням стародавніх технік.
Меч Сагайдачного – це подарунок польского королевича Владислава IV Вази гетьману за перемогу над турками під Хотином у 1621 році. Він інкрустований золотом та діамантами із зображенням алегоричних сцен Соломонового суду та бою античних воїн. На клинку меча є напис: «VLADISAVS + Konasevicio Koszovio ad Chocimum contra Osmanum» (Владислав [у дар] Конашевичу кошовому під Хотином проти Османа).
Очевидно, після смерті гетьмана його меч потрапив до Скарбу Коронного в Варшаві, а вже звідти перейшов у власність династії Ваза.
Ще одна чорно-біла репліка меча зараз зберігається на фрегаті «Гетьман Сагайдачний». Обидві репліки виготовлені ковальською майстернею «Дарахан». Майстриня Євгенія Ейдер зазначила: «Ми пишаємось тим, що мали можливість бути дотичними до відновлення правдивої української історії. Робота над мечем була склална і одночасно захоплива. Можна сказати виклик моїм вмінням. Коли працювали над мечем – відчували велику відповідальнісь за збереження дрібної деталізації., Історичної автентичності».

Презентація меча для преси відбудеться о 15:00. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/phMLXJTSPVTyUxnG7
Усі охочі можуть побачити меч і відвідати авторську екскурсію наукового керівника музею «Львів Стародавній» Тараса Чухліба о 17:00.

Схожі новини