fbpx

У Львові презентували інноваційний музей історії міста в постатях «Львів Стародавній»

26 червня у Львові презентували проект інноваційного інтерактивного музею “Львів Стародавній”. На презентацію запросили журналістів, владні структури, музейників та працівників туристичної галузі міста.

Музей «Львів Стародавній» розташований у підземеллях храму Преображення ГНІХ (вул. Краківська, 21). Він поєднає інноваційні технології та  безцінні історичні експонати з приватних колекцій та фондів українських і європейських музеїв, і представить історію міста Лева через найвідоміших та найвпливовіших постатей історичних епох. За словами авторів, тут з’єднаються  4 музеї: музей фігур історичних персонажів, музей, діарам, музей артефактів та  інформаційний музей.  Засновниками проекту є: благодійний Фонд «Воскресіння» Української Греко-Католицької Церква, Валерій Галан та Юрій Бірюченко. Вже у кінці липня двері музею планують відкрити для гостей.

«Львів Стародавній» є однією зі складових масштабного національного проекту інноваційних музеїв під брендом «Становлення української нації». Перший такий музей вже успішно працює у Києві.  Як зазначає автор та ідейний засновник проекту Валерій Галан, «цей музей спонукає вас вдивитися в минуле, щоб осягнути сьогодення і побачити обрій майбутнього».

У роботу залучені близько 20 наукових інститутів та кафедр, музеї України та світу, значна кількість культурних волонтерських та громадських організацій, на чолі з науковим керівником проєкту, істориком, доктором історичних наук, головним науковим співробітником Інституту історії України НАНУ, директором Науково-дослідного інституту козацтва, членом Українського національного комітету з вивчення країн Центральної і Південно-Східної Європи Тарасом Чухлібом.

Над проектом також працювали скульптори, гримери та пастижери, художники-костюмери, майстри з історичної зброї, кіносценаристи, актори, психологи, політтехнологи   та провідні декоратори. У музеї  «вперше презентовано результати пошукової роботи провідних вчених, археологовів, мистецтвознавців із створення цілісного образу минулого міста. Сьогодні дуже багато говорять про інтеграцію академічної науки із музейництвом.

І цей музей – безпрецедентний приклад такої інтеграції, відновлення чудової традиції 19 століття долучати до роботи музеїв провідних науковців. Будь-яке наукове дослідження стає популярним тоді, коли воно стає доступним громадськості. Це ми і робимо», – зазначив науковий консультант проекту, голова наукової ради музею «Становлення української нації», доктор історичних наук Михайло Відейко.

 

Основна мета музею «Львів Стародавній» – об’єднати мешканців міста навколо його історії, показати Львів як перлину Європи та культурну столицю України.  Автори вірять, що музей допоможе підняти імідж міста, виховати українців на своїй історії, культурі та традиціях та привабити туристів культурними об’єктами і історією багатьох народів, що брали участь у розбудові Львова.

ЦІЛІ ТА ЗАВДАННЯ ПРОЕКТА

  • об’єднати мешканців навколо історії свого міста як перлини Європи та культурної столиці України;
  • підняти імідж міста за допомогою історичних постатей – героїв минулого;
  • виховати українців на своїй історії, культурі та традиціях;
  • привабити туристів культурними об’єктами та історією багатьох народів, які брали участь у розбудові Львова;
  • створити ще одну яскраву родзинку міста, яка стане однією з візитівок Львова, що дасть поштовх для розбудови інноваційних культурних закладів у місті та краї.

УНІКАЛЬНІСТЬ МУЗЕЮ

Лише за 1 годину в захоплюючому мультимедійному 3D форматі за допомогою медіагіда на 9-ти мовах можна ознайомитися з багатовіковою історією Львова та різних народів, що разом жили і розбудовували місто в період з IX до XVIII століття.

У найближчі роки в рамках проєкту планується відкриття ще 6 музеїв, об’єднаних однією концепцією.

Сьогодні команда музею відкрита до всебічної співпраці.

Схожі новини